Members Area


Email:

Password:
To see results from other exhibitions please follow the links below:

8th International Salon Of Photography "CACAK 2018"
2nd International Salon Of Photography "CITADELA 2018"
4th International Salon Of Photography "GRADAC 2018"
7th International Salon Of Photography "CACAK 2017"
1st International Salon Of Photography "CITADELA 2017"
2nd International Salon Of Photography "PERASTO 2017"
1st International Salon Of Photography "Tramontana 2016"
1st International Salon Of Photography "Perasto 2016"

 

8TH INTERNATIONAL SALON OF PHOTOGRAPHY

CACAK 2018

 
You have to be logged in to see your report card.

Results download:

 
FIAP Blue Badge: Tam Ming - Hong Kong
 
SECTION A OPEN COLOR - Awards
FIAP Gold medal
  O Shaughnessy Gabriel, Ireland   "Rapeseed Beauty"
PSA Gold medal
  Wee Seng Goh, Singapore   "smoky fisherman"
GRADAC PGI Gold medal
  Al Mushaifri Abdulla, Qatar   "With My Dreams "
VICTORY P.W. Gold medal
  Tan Lee Eng, Singapore   "Horses Charging 4"
PC PERASTO Gold medal
  Ribokaite Normante, Lithuania   "Housewife"
FIAP Silver medal
  Xu Zhihong, China   "Confused"
PSA Silver medal
  Borko Ivo, Slovenia   "Looks"
GRADAC PGI Silver medal
  Ming Tam, Hong Kong   "Nomadic people"
VICTORY P.W. Silver medal
  Lee Chun Woo, South Korea   "Let's go eat"
PC PERASTO Silver medal
  Suszkiewicz Ole, Denmark   "Down the Hill"
FIAP Bronze medal
  Mandal Arindam, India   "EGYPTIAN GIRL"
PSA Bronze medal
  Vander Meulen Sonja, Belgium   "little boy"
GRADAC PGI Bronze medal
  Dittus Nicole, Germany   "Tippytoe"
VICTORY P.W. Bronze medal
  Yan Xiaoyue, China   "Hair cut"
PC PERASTO Bronze medal
  Tien Dat Dao, Vietnam   "A PLACE LEFT TO RETURN"
FIAP Honorable mention
  Zhang Xinmin, China   "Secret Area 9"
  Ashton Charles, UK   "Selfridges Underbelly"
  Mandru Cantemir Aron, Romania   "Forever five"
  Paris Raimund, Germany   "Melanie"
  Terrance Bill, Scotland   "Stormy Weather"
  Schmidt Kruno, Germany   "The red chapel"
PSA Honorable mention
  Vukicevic Djordje, Serbia   "Sword 003"
  Goldin Leonid , Israel   "SINGER"
  Fabjan Igor, Slovenia   "Enchanted"
  Basak Abhishek, India   "HIDDEN SOUL"
  An Xiping, China   "Grazing"
  Nguyen Duy Tuong, USA   "Lake Tuyen Lam 3"
GRADAC PGI Honorable mention
  Xie Ling, China   "Serve a Ball"
  Berni Marco, Italy   "Fluctuating"
  Xu Fuyong , China   "Tribal Flower"
  Bertin Jean Claude, France   "Wildflowers"
  Lybaert Daniel, Netherlands   "4 kuifmakaken"
  Legrand Jean Luc, Belgium   "Mary statue"
VICTORY P.W. Honorable mention
  Kim Nga, Vietnam   "GIOT MUA THU"
  Eroglu Serpil, UK   "Soap"
  Halbach Willem, Netherlands   "Between concrete"
  De Decker Ivo, Belgium   "fluorescent Icelandic landscape"
  Ren Ciliang, China   "Lute"
  Qiu Yanping, Hong Kong   "Contest"
PC PERASTO Praise
  Bandara Pandula, Sri Lanka   "Burning"
  Wang Yu, China   "girl"
  Chow Kai Hong, Canada   "Spring Day"
  Lu Wenguang, China   "Barber"
  Iglic Edo, Serbia   "Shocked 1"
  Suloev Alexey, Russia   "Vietnamese networks"
JURY MEMBER Diploma
  Mominski Miroslav, Bulgaria   "spring day"
  Al Ajmi Nader, Oman   "MARY"
  Ye Danlei, Canada   "Aurora8"
CHAIRMAN Honorable mention
  O Donovan Charlie, Ireland   "High Tide"
 
SECTION B NATURE - Awards
FIAP Gold medal
  Ming Tam, Hong Kong   "Feeding"
PSA Gold medal
  Chung Raymond Yik Cheung, Hong Kong   "Flamigo 001"
GRADAC PGI Gold medal
  Yang Shenghua, China   "Snow field elves"
VICTORY P.W. Gold medal
  Leung Wing Chung Kenneth, Hong Kong   "Mandrill with infant"
PC PERASTO Gold medal
  Zhang Xinmin, China   "Alone"
FIAP Silver medal
  Paris Raimund, Germany   "Stockness"
PSA Silver medal
  Teo Chin Leong, Singapore   "Fear Macaques Colour"
GRADAC PGI Silver medal
  Bui Triet, USA   "Waiting for Feeding"
VICTORY P.W. Silver medal
  Streitfelder Theo, Austria   "Kya"
PC PERASTO Silver medal
  Tsai Chinchin, Taiwan   "Love in the morning light"
FIAP Bronze medal
  Wu Chongfeng , China   "Catch"
PSA Bronze medal
  Agapov Sergey, Russia   "In the vastness of Arctic"
GRADAC PGI Bronze medal
  Xie Ling, China   "White Bear"
VICTORY P.W. Bronze medal
  Michael Iosif, Cyprus   "Golden hour"
PC PERASTO Bronze medal
  Lybaert Daniel, Netherlands   "Gorillaportret"
FIAP Honorable mention
  Jerszi Gabriella, Hungary   "Pearls of water"
  Tan Shenyan, China   "Jump"
  Anagnostidis Marc, France   "Anthocharis Et Fougere"
  Yang Yiliang , China   "Polar elves 5"
  Cao Xiaoguang, China   "Manchurian tiger 17"
  Al Mushaifri Abdulla, Qatar   "After The Rain "
PSA Honorable mention
  Sun Li , China   "Intimacy 2"
  Nguyen Duy Tuong, USA   "Mother love"
  Ribokaite Normante, Lithuania   "Loud"
  Quan Lianjun, China   "Storm is coming"
  Vasilev Yuliy, Bulgaria   "Dwejra"
  Mandal Arindam, India   "MOTHER CARE"
GRADAC PGI Honorable mention
  Vijayan Thomas, Canada   "Brotherly Love"
  Chan H W, Hong Kong   "Who will infringe"
  Kazepidis Vasilis, Greece   "Frogs No 04"
  Reibl Klaus, Germany   "Duo"
  Bawiec Marcin, Poland   "mantis"
  Lau Chung To, Macau   "BB is hungry 2"
VICTORY P.W. Honorable mention
  Bandara Pandula, Sri Lanka   "Husband and Wife"
  Berni Marco, Italy   "Onsen"
  Kiss Imre, Hungary   "In the midst"
  Al Qazwini Bahaadeen, Kuwait   "Landscape of Cheetah"
  Hinton Sally, Australia   "Underwater Glow"
  Zhang Yan, China   "Geyser"
PC PERASTO Praise
  Cuppens Jos, Belgium   "Three meerkats"
  Evans Tommy, Wales   "Two great crested grebes fighting"
  Li Ming, China   "Stork goes to the picture"
  Long Fengying, China   "Little Egret62"
  Xu Desheng, China   "Grus japonensis"
  Kao Yu Wen Wan, Taiwan   "fighting"
JURY MEMBER Diploma
  Evdokimov Emiliyan , Bulgaria   "Autumn colors"
  Chao Ling Jyi, Taiwan   "Couple tree"
  Yiallouris George, Cyprus   "LOW PASS"
CHAIRMAN Honorable mention
  Stelling Julian, England   "Mating Aggression"
 
SECTION C OPEN MONOCHROME - Awards
FIAP Gold medal
  Basak Abhishek, India   "HANDS OF FREEDOM"
PSA Gold medal
  Al Mushaifri Abdulla, Qatar   "Take Me Home Bw "
GRADAC PGI Gold medal
  Ren Ciliang, China   "Tribal school 6"
VICTORY P.W. Gold medal
  Lybaert Daniel, Netherlands   "Drie schapen"
PC PERASTO Gold medal
  Mandru Cantemir Aron, Romania   "To the end"
FIAP Silver medal
  Taborda Joao, Portugal   "Meeting in the Fog"
PSA Silver medal
  He Yunsheng, China   "C2-Mother's Love"
GRADAC PGI Silver medal
  Goldin Leonid , Israel   "Captivity"
VICTORY P.W. Silver medal
  Teo Chin Leong, Singapore   "Children Happy Jump BW 4"
PC PERASTO Silver medal
  Mandal Arindam, India   "WINNER"
FIAP Bronze medal
  Chen Mingwei, China   "Woman in black"
PSA Bronze medal
  Nguyen Duy Tuong, USA   "Children in high land 2"
GRADAC PGI Bronze medal
  To Hoang Vu, Vietnam   "Nghe truyen thong"
VICTORY P.W. Bronze medal
  Reibl Klaus, Germany   "Tomcat"
PC PERASTO Bronze medal
  Borojevic Nenad, Serbia   "Follower 3"
FIAP Honorable mention
  Dittus Nicole, Germany   "Holy Helena"
  Iglic Edo, Serbia   "Silent witness"
  Lee Chen Shin, Taiwan   "Prairie gallop"
  Watson Graeme, Australia   "So Many Years"
  Kao Yu Wen Wan, Taiwan   "surrounding by friends"
  Bertok Bela, Austria   "Eyes wide shut"
PSA Honorable mention
  Di Candia Lorenzo, Italy   "Tonino"
  Wu Chongfeng , China   "Tribe people 34"
  Baladakis George, Greece   "the generations"
  Vucicevic Vuckovic Branka, Serbia   "Strings"
  Ryu Shin Woo, South Korea   "Desert 07"
  Al Ajmi Nader, Oman   "Geometry"
GRADAC PGI Honorable mention
  Dai Shengwei, China   "On the train 8"
  Chung Raymond Yik Cheung, Hong Kong   "Children 001"
  Vukicevic Djordje, Serbia   "M"
  Qiu Yanping, Hong Kong   "Fairyland"
  Terrance Bill, Scotland   "Clear so Far"
  Suszkiewicz Ole, Denmark   "Evening Red"
VICTORY P.W. Honorable mention
  Xie Ling, China   "Go to Work"
  Lu Wenguang, China   "Share"
  Bacle Jean Claude, France   "Promenade surveillee"
  An Xiping, China   "MERCEDES"
  Tien Dat Dao, Vietnam   "THE SILKS OF CANDY "
  Vander Meulen Sonja, Belgium   "full energy"
PC PERASTO Praise
  Tan Shenyan, China   "Migration"
  Cao Xiaoguang, China   "Tribe mothers 1"
  Streitfelder Theo, Austria   "Spuren im Schnee"
  Yang Shenghua, China   "Hmong Fair 3 BW"
  Wee Seng Goh, Singapore   "glamour"
  Albrecht Urs, Switzerland   "Caravane2"
JURY MEMBER Diploma
  Jeon Hea Yeon, South Korea   "boy monks"
  Radojevic Slavoljub, Serbia   "Gagi Brazilac"
  Oeyen Roger , Belgium   "Dobbelaars-4"
CHAIRMAN Honorable mention
  Stock Klaus, Switzerland   "Arms and legs"
 
SECTION D PHOTO TRAVEL - Awards
FIAP Gold medal
  Tsigkas Giorgos, Greece   "Meteora view"
PSA Gold medal
  Reibl Klaus, Germany   "Greece"
GRADAC PGI Gold medal
  Li Min, China   "Morning Grazing"
VICTORY P.W. Gold medal
  Jiang Mingqin, China   "Fishing"
PC PERASTO Gold medal
  Yan Xiaoyue, China   "Lunch"
FIAP Silver medal
  Chen Xiaoqing, China   "Desert Camels"
PSA Silver medal
  Schmidt Kruno, Germany   "The Lighthouse"
GRADAC PGI Silver medal
  Tan Lee Eng, Singapore   "Phatthalung milky way"
VICTORY P.W. Silver medal
  Dittus Nicole, Germany   "Gondolas 2"
PC PERASTO Silver medal
  Michael Iosif, Cyprus   "Evzones - Presidential Guard"
FIAP Bronze medal
  Tzeng Chin Fa, Taiwan   "Tug of war with life_low tide shows a tree of life on the sandbar Students playing tug"
PSA Bronze medal
  Rodan Nestor, Spain   "Extreme Ice Baikal"
GRADAC PGI Bronze medal
  Teo Chin Leong, Singapore   "Children Happy Jump 2"
VICTORY P.W. Bronze medal
  Schmidt Barbara, Germany   "Godafoss"
PC PERASTO Bronze medal
  Zhang Jinyi, China   "dharma assembly 1"
FIAP Honorable mention
  Dai Shengwei, China   "On the train 5"
  Lu Wenguang, China   "Tribal men 5"
  Jin Yonghong , China   "Flow 1"
  Guo Mei, China   "Land of Buddha 3"
  Long Fengying, China   "Omo River Valley45"
  Xu Desheng, China   "Tribal People 26"
PSA Honorable mention
  Ming Tam, Hong Kong   "Sail"
  Bricelj Bogdan, Slovenia   "Church and Mists 3"
  Yang Shenghua, China   "Night tour of Stilted buildings"
  Lee Chun Woo, South Korea   "A train to home"
  Heusling Jean Pierre, Belgium   "Gallanish - Hebrides exterieure"
  Barrien Peter, Australia   "Cormorant fisherman revealed"
GRADAC PGI Honorable mention
  Adamson David, England   "Caithness Wind Farm"
  Mandru Cantemir Aron, Romania   "Dream world"
  Hochhaus Alexander, Germany   "Mass tourism"
  Cheang Sherman, Macau   "Farmer And Cow"
  Tien Dat Dao, Vietnam   "MORNING ON THE TUYEN LAM LAKE No 2 "
  Chen Mingwei, China   "Train day"
VICTORY P.W. Honorable mention
  Zhang Xinmin, China   "Tribe model 1"
  Pohjonen Ilpo, Finland   "Tango San Telmo"
  Cheung Koon Nam, Hong Kong   "Grand Canyon 10"
  Lee Chen Shin, Taiwan   "Homeward"
  Paris Raimund, Germany   "Cinque Terre"
  Lybaert Daniel, Netherlands   "Krommeweg"
PC PERASTO Praise
  Agapov Sergey, Russia   "In the vastness of Arctic 1"
  Mominski Miroslav, Bulgaria   "st haralambos"
  Zhang Xiaoqing, China   "Tribal Totem 11"
  Nagtzaam Paul, Australia   "Roof Top Singapore"
  Quan Lianjun, China   "Angling"
  An Xiping, China   "Wind and cloud canyon1"
JURY MEMBER Diploma
  Chen Yali, China   "Tribal people"
  Vukicevic Djordje, Serbia   "Caravan"
  Yong Robin, Australia   "La Serenissima"
CHAIRMAN Honorable mention
  Pyo Sok Choung, South Korea   "go to the home"





 
SECTION A OPEN COLOR - Acceptances
 
TOTAL ACCEPTED
Works Participants States Works Participants States
917 230 49 237 126 40
AUSTRALIA
  Barrien Peter   "Petrel Cove glory2"
      "The day ends quietly"
  Hardcastle Jill   "Light Horse Brigade"
  Moule Yvonne   "Shell light"
  Rushton Helen   "Look at the stars"
AUSTRIA
  Bertok Bela   "Elysium"
  Degen Artur   "St.Magdalena"
  Streitfelder Theo   "Haendler"
      "Rushhour"
AZERBAIJAN
  Mehdiyev Rashad   "Bicyclist"
BELGIUM
  De Decker Ivo   "Gygjarfossi"
      "fluorescent Icelandic landscape"
  Heusling Jean Pierre   "Balade au clair de lune"
  Legrand Jean Luc   "Contraste de styles"
      "Ilvy sur les pointes"
      "Mary statue"
  Marechal Jean Marie   "Hell"
      "Le pont"
  Oeyen Roger   "Dobbelaars"
      "Alleen"
  Vander Meulen Sonja   "kiss"
      "little boy"
      "to dream"
BULGARIA
  Evdokimov Emiliyan   "Hunter of moments"
  Mominski Miroslav   "eternity"
      "life"
      "spring day"
      "spring"
CANADA
  Chow Kai Hong   "Spring Day"
      "Beautiful Morning"
  Ye Danlei   "Aurora8"
      "Huian women42"
CHINA
  An Xiping   "Grazing"
  Cao Xiaoguang   "Floating Market 18"
  Chen Mingwei   "Watch"
  Chen Xiaoqing   "Students 5"
      "Seek 1"
  Dai Shengwei   "Crowd 2"
      "After class"
  Guo Mei   "Godness 4"
  He Yunsheng   "A1-Big Pot Dishes"
      "A3-The Old Craftsman"
      "A4-The Idyll"
  Jiang Mingqin   "Farewell"
      "Stare"
  Jin Yonghong   "Cuban street 2"
      "Smoking"
      "Wander 1"
  Long Fengying   "The African children31"
  Lu Wenguang   "Barber"
      "Man in reading"
      "Street Shop 1"
  Ren Ciliang   "Desert beauty"
      "Lute"
  Sun Li   "Sunrise"
      "Hand in Hand"
  Tang Jingfen   "Co-operation"
  Wang Huifen   "Guard farmland"
  Wang Peiyang   "Sisters"
      "Grab"
  Wang Yu   "Woman"
      "girl"
  Wu Chongfeng   "The train is coming"
      "Bengal train 3"
  Xie Ling   "Serve a Ball"
      "Cycle"
  Xu Fuyong   "Farewell 1"
      "Tribal Flower"
      "Devout"
      "Africa love 3"
  Xu Zhihong   "Confused"
  Yan Xiaoyue   "Hair cut"
  Yang Shenghua   "Camels return in the sunset"
      "Happy smiling face 3"
      "Horses running together"
      "Rob duck in water"
  Yang Yiliang   "Little Soldier"
  Zhang Xiaoqing   "Tribal Totem 10"
      "Desert Scenery 5"
      "Open kitchen 2"
  Zhang Xinmin   "Secret Area 9"
  Zhang Yan   "Curious 3"
CYPRUS
  Michael Iosif   "Legs"
  Soy Saydam   "Loop"
      "Running Wild"
      "Wind Of Freedom"
DENMARK
  Lyngsie Jes   "Lofoten by Night"
  Suszkiewicz Ole   "Down the Hill"
ENGLAND
  Adamson David   "Guardians Of The Forest"
  Jenkin Barbara   "Zarelle"
  Jenkin Malcolm   "Abi Alone"
FRANCE
  Bertin Jean Claude   "Wildflowers"
      "The wreck"
      "Elephant in the storm"
  Le Carre Virginie   "Murmures de fantomes - Ghost' whispers"
GERMANY
  Boia Dan Florin   "Aphrodite"
  Dittus Nicole   "Ceres"
      "Gaia 3"
      "Tippytoe"
  Hochhaus Alexander   "Anywhere you go"
      "Intense"
  Paris Raimund   "Die Wanderin"
      "Melanie"
      "rotes Kleid"
  Reibl Klaus   "Spider"
  Schmidt Barbara   "the yellow bucket"
  Schmidt Kruno   "Brown Eyes"
      "The photographer"
      "The red chapel"
GREECE
  Kazepidis Vasilis   "Stories from red lips No 05"
  Skotiniotis Iannis   "Pool"
  Tsigkas Giorgos   "Naked illusion"
HONG KONG
  Chan H W   "Belong to her world"
  Choi Lewis K Y   "Spiral Art 3"
  Ming Tam   "Childhood Dream"
      "Nomadic people"
      "One step ahead"
  Qiu Yanping   "Contest"
      "Sky Mirror"
HUNGARY
  Deri Judit   "Spring work"
  Eifert Janos   "The time has come"
      "Clown with poisoned apples"
  Jerszi Gabriella   "Golden smile"
  Kiss Imre   "Flurry"
INDIA
  Basak Abhishek   "HIDDEN SOUL"
      "HIDDEN"
      "VERY OLD"
  Mandal Arindam   "CRYPTO 1"
      "EGYPTIAN GIRL"
      "MY SUBJECT"
      "SHEPHERD AND PASMINA"
IRELAND
  Boyle Judy   "grave times"
      "molly"
      "old women"
  Doyle Joe   "Amber II"
      "Fanny Travelling"
      "Anete Door"
  O Donovan Charlie   "High Tide"
      "Old Water Works"
  O Shaughnessy Gabriel   "Blue Passion"
      "Rapeseed Beauty"
      "School Mistress"
      "The Open Gate"
ISRAEL
  Basha Rabia   "And God created woman 2"
      "Englishman and son"
  Goldin Leonid   "Blue stairs"
      "SINGER"
ITALY
  Bardossi Virgilio   "Dietro la tenda"
  Berni Marco   "Fluctuating"
  Delli Carri Alfonso   "Attesa n. 2"
  Di Candia Lorenzo   "Campo Miramare"
      "Rapolla Boy"
LITHUANIA
  Ribokaite Normante   "Upstairs 3"
      "Hundertwasser"
      "Housewife"
MACAU
  Cheang Sherman   "Dinner Time"
NETHERLANDS
  Halbach Willem   "Between concrete"
  Lybaert Daniel   "Met paard en kar"
      "4 kuifmakaken"
OMAN
  Al Ajmi Nader   "innocence"
      "MARY"
      "me and my sister"
      "story in her eyes"
PORTUGAL
  Taborda Joao   "Young Fun"
      "The Montmart Painter"
      "Sad Music"
QATAR
  Al Mushaifri Abdulla   "With My Dreams "
      "Blinking Eye "
      "Sami"
ROMANIA
  Mandru Cantemir Aron   "A colorful day"
      "Forever five"
      "The red hat"
RUSSIA
  Agapov Sergey   "Sunset. Greenland"
  Suloev Alexey   "Vietnamese networks"
SAUDI ARABIA
  Al Hamali Basim   "poverty "
      "feeding lambs "
      "future hopes "
      "shelling corn"
SCOTLAND
  Terrance Bill   "Clear Over the Log"
      "Stormy Weather"
SERBIA
  Borojevic Nenad   "Homeless"
      "Lonely"
  Iglic Edo   "Shocked 1"
  Radojevic Slavoljub   "Red Village"
  Vukicevic Djordje   "Near the broken window 004"
      "Eye"
      "Sword 003"
      "Near the broken window 031"
SINGAPORE
  Tan Lee Eng   "Horses Charging 4"
      "Lady Mending Nets 4"
      "Mongol Horse Run"
  Teo Chin Leong   "Green Fishing Nets 2"
  Wee Seng Goh   "onwards"
      "young monks"
      "smoky fisherman"
SLOVENIA
  Borko Ivo   "Dance on the water"
      "In blue"
      "Looks"
  Boznar Emil   "CRACK"
  Fabjan Igor   "Red & blue on white"
      "Enchanted"
SOUTH KOREA
  Jeon Hea Yeon   "line"
  Lee Chun Woo   "Conversation"
      "Let's go eat"
      "Morning prayer"
  Pyo Sok Choung   "trip"
SRI LANKA
  Bandara Pandula   "Burning"
      "Going for Work"
      "Roped with Yellow"
  De Silva Hiranthi   "Celebrating Holi"
      "Steps"
SWITZERLAND
  Albrecht Urs   "Learning the alphabet3"
  Jenzer Urs   "Africana 2"
TAIWAN
  Huang Woodpecker   "happydancer"
  Kao Yu Wen Wan   "surrounding"
      "walking on desert"
UK
  Ashton Charles   "Good Morning Manhattan"
      "Selfridges Underbelly"
  Eroglu Serpil   "Soap"
USA
  Bui Triet   "Bike Racing"
      "Dust Road"
      "Water Bull Racing"
  Nguyen Duy Tuong   "Afternoon picture"
      "Lake Tuyen Lam 3"
      "Terraces fields 1 "
      "Starting season 2"
VIETNAM
  Dao Tho   "MUOI VE KHO"
  Kim Nga   "GIOT MUA THU"
  Nguyen Trung Kien   "Theo me"
  Tien Dat Dao   "FOUR EYES"
      "DEEPLY WORRY No 2"
      "A PLACE LEFT TO RETURN"
      "THE TURNING POINT No 3"
  To Hoang Vu   "Bien som"
      "Ngay moi"
WALES
  Kidd Charles   "Did it survive"
  Roberts Gwladys   "Oops a daisy"
 
SECTION B NATURE - Acceptances
 
TOTAL ACCEPTED
Works Participants States Works Participants States
776 197 49 193 114 45
AUSTRALIA
  Day Liane   "Monkey hanging on "
  Evans Vanessa   "Grey-headed Flying Fox"
  Filiaggi Nadia   "My Bee"
  Hinton Sally   "Underwater Glow"
  Watson Graeme   "Breaching Whale 3"
  Yong Robin   "Two Frogs Together"
AUSTRIA
  Degen Artur   "Gipfelstuermer"
      "Goldenes Wasser"
  Streitfelder Theo   "Kya"
BELGIUM
  Cuppens Jos   "Three meerkats"
  De Decker Ivo   "lava waterfall"
      "feeding tern"
  Gabriels Sara   "Langpootmug"
  Oeyen Roger   "Zeearend"
BRAZIL
  Guerra Edilene   "Friends forever"
      "Toco"
BULGARIA
  Evdokimov Emiliyan   "Autumn colors"
  Mominski Miroslav   "projection"
      "sunrise"
  Vasilev Yuliy   "Dwejra"
CANADA
  Chan Tin Sang   "Snow Monkey"
      "Atlantic Puffin Taking Off"
  Kwan Phillip   "Great Grey Owl Grab Mouse"
  Vijayan Thomas   "Brotherly Love"
      "Sunset Chase"
  Ye Danlei   "Abraham Lake1"
CHINA
  Cao Xiaoguang   "Manchurian tiger 17"
      "Flying 1"
  Chen Mingwei   "Call from ancient days 2"
      "Call from ancient days 8"
  Chen Xiaoqing   "Sounding"
      "Silent"
  Dai Shengwei   "Ice Age"
  He Yunsheng   "B3-Baby"
      "B4-Catches Fish"
  Li Min   "Great view 1"
  Li Ming   "Stork goes to the picture"
  Long Fengying   "Little Egret62"
  Lu Wenguang   "Our place"
  Quan Lianjun   "Storm is coming"
  Sun Li   "Intimacy 2"
      "Chase"
  Tan Shenyan   "Jump"
  Wan Yi   "squirrel 18"
  Wu Chongfeng   "Catch"
      "Stand at Branch"
  Xie Ling   "White Bear"
      "Vitality 1"
  Xu Desheng   "Grus japonensis"
      "returning crane"
  Xu Zhihong   "Alone"
      "Dancing"
  Yang Shenghua   "Gaze"
      "Snow field elves"
  Yang Yiliang   "Polar elves 5"
  Zhang Xinmin   "Animal world 1"
      "Alone"
  Zhang Yan   "Geyser"
CYPRUS
  Michael Iosif   "Golden hour"
      "Mother Nature"
  Yiallouris George   "BLACK REFLECTION"
      "LOW PASS"
DENMARK
  Lyngsie Jes   "Stag"
ENGLAND
  Jenkin Malcolm   "Red Eyed Tree Frog on Leaf"
  Stelling Julian   "Mating Aggression"
FRANCE
  Anagnostidis Marc   "Coenagrion Ornatum"
      "Anthocharis Et Fougere"
      "Mantes Et Plantain"
  Bacle Jean Claude   "Duels at the top"
GERMANY
  Dittus Nicole   "At the Volcano"
  Hochhaus Alexander   "Demoiselle female"
  Mahler Steffen   "Portrait of a King"
  Paris Raimund   "Balz auf Felsen"
      "Snaefellsnes"
      "Stockness"
  Reibl Klaus   "Duo"
      "Over the Mountain"
  Schmidt Kruno   "A cloudy day"
      "Nobody does it better"
      "The Pair"
GREECE
  Baladakis George   "the peacock 2"
  Kazepidis Vasilis   "Frogs No 04"
  Tsigkas Giorgos   "approaching the camera"
HONG KONG
  Chan H W   "Who will infringe"
  Cheung Koon Nam   "Asian Paradise Flycatcher"
      "Hamerkop with Frog 02"
      "A Taste of Honey 03"
  Choi Lewis K Y   "Like A Picture 3"
  Chung Raymond Yik Cheung   "Flamigo 001"
  Leung Wing Chung Kenneth   "Mandrill with infant"
      "Mommy love"
      "Two Elephants BW"
      "Two plus two BW"
  Ming Tam   "brothers"
      "Feeding"
      "Pelican"
      "Red eye tree baby"
  Qiu Yanping   "Mutual Support"
      "Foggy Winter"
      "A Touch Of Autumn"
HUNGARY
  Jerszi Gabriella   "Oviposition"
      "Pearls of water"
      "Snail at dawn"
      "Snail"
  Kiss Imre   "In the midst"
  Kranitz Roland   "Bird dancing"
      "Kingfisher with prey"
INDIA
  Bandyopadhyay Sekhar   "UNIVERSAL MOTHER"
  Dutta Goutam Kumar   "DANGEROUS_PLAY"
      "WE_ARE_HAPPY"
  Mandal Arindam   "MOTHER CARE"
IRELAND
  Conroy Derville   "The Bull"
  O Donovan Charlie   "Frozen Land"
ISRAEL
  Basha Rabia   "Cranes Hula Lake 4"
      "Cranes & sunset 5"
      "Heron bird 3"
ITALY
  Berni Marco   "Onsen"
KUWAIT
  Al Qazwini Bahaadeen   "Landscape of Cheetah"
      "Bird Motion"
LITHUANIA
  Ribokaite Normante   "Loud"
      "Flight above Sartai"
      "In the fog with ducks 3"
MACAU
  Lau Chung To   "BB is hungry"
      "BB is hungry 2"
      "death kiss"
MALTA
  Catania Gottfried   "Blue Morpho Butterfly"
NETHERLANDS
  Lybaert Daniel   "Orang Oetan met baby"
      "Jong olifantje in ZwW"
      "Gorillaportret"
      "Liefkozing"
NORWAY
  Marthinsen Willy   "The dance goes on"
OMAN
  Alajmi Ali   "Flamingos"
  Alhadhrami Khalid   " continuity of life"
      "omani spiny-tailed lizard"
      "Mating "
      "the victim "
POLAND
  Bawiec Marcin   "mantis"
      "SOKOLICA"
PORTUGAL
  Taborda Joao   "Wild Horses in the Sun"
QATAR
  Al Mushaifri Abdulla   "After The Rain "
      "Desert Lines "
      "Green Desert "
      "Milky Way Flower "
  Hassan Ahmed Mohamed   "Who are You"
ROMANIA
  Mandru Cantemir Aron   "Dancer"
      "Happy family"
      "Prince of the forest"
RUSSIA
  Agapov Sergey   "Great Migration of Wildebeest 2"
      "The Great Migration of Wildebeest 2"
      "Great Migration of Wildebeest"
      "In the vastness of Arctic"
SCOTLAND
  Terrance Bill   "Aggressive Siskin"
SERBIA
  Iglic Edo   "Dragonfly 4"
  Vukicevic Djordje   "Peacock blue"
SINGAPORE
  Tan Lee Eng   "Mega mates"
  Teo Chin Leong   "Fear Macaques Colour"
      "Glaciel Beauty"
      "Rhino and Its Ball"
      "Sleeping Macaques Colour"
  Wee Seng Goh   "back to nest"
SLOVENIA
  Borko Ivo   "Dead guard"
      "Laguna grande"
SOUTH KOREA
  Lee Chun Woo   "Weaver bird 01"
SRI LANKA
  Bandara Pandula   "Husband and Wife"
      "Jump into my hands buddy"
  De Silva Hiranthi   "Ma I love you"
      "My catch"
SWITZERLAND
  Jenzer Urs   "Basstoelpel 2"
      "Weissbartgnus 7"
  Stock Klaus   "Two yellow eyes"
TAIWAN
  Chao Ling Jyi   "Couple tree"
  Kao Yu Wen Wan   "fighting"
  Tsai Chinchin   "Crested Serpent Eagle"
      "Love in the morning light"
      "Spiny mantis"
  Tzeng Chin Fa   "Black pillow blue dragonfly brooding"
TURKEY
  Yurdaun Mete   "Autumn"
UK
  Andrews Victoria   "At the Waterhole"
  Ashton Charles   "Owl Portrait"
  Eroglu Serpil   "Hole"
UKRAINE
  Plokhotin Oleksandr   "Struggle for a place under the sun"
USA
  Bui Triet   "Get Out My Way"
      "Spoonbill Playing"
      "Waiting for Feeding"
  Nguyen Duy Tuong   "Shaping"
      "Pygathrix nameus 14"
      "Mother love"
      "Snail"
VIETNAM
  To Hoang Vu   "Vu dieu Mua Xuan"
      "Vooc Chava"
WALES
  Evans Tommy   "Two great crested grebes fighting"
  Kidd Charles   "Hawk on tree with prey"
      "Nuthatch with nut"
 
SECTION C OPEN MONOCHROME - Acceptances
 
TOTAL ACCEPTED
Works Participants States Works Participants States
879 220 47 224 120 38
AUSTRALIA
  Barrien Peter   "The Depths of Art"
  Evans Vanessa   "Serenity Now"
  Hinton Sally   "Security"
  Watson Graeme   "So Many Years"
AUSTRIA
  Bertok Bela   "Eyes wide shut"
  Streitfelder Theo   "Spuren im Schnee"
AZERBAIJAN
  Mehdiyev Rashad   "Tennis player"
BELGIUM
  Cuppens Jos   "Man in de trein"
  De Decker Ivo   "Hey you"
      "old poor woman"
  Legrand Jean Luc   "Chaine de production"
      "Faith au salon blanc"
      "Ouvrir le cercle"
  Oeyen Roger   "Beeldig Lommel1"
      "Dobbelaars-4"
  Van Ham Leon   "Dreamscape"
      "Misty Biker"
  Vander Meulen Sonja   "full energy"
      "duo"
      "speedway1"
BULGARIA
  Mominski Miroslav   "drummer"
      "freedom"
      "graphics"
      "inspiration"
  Vasilev Yuliy   "Apparition"
      "States of Mind 3"
CANADA
  Chow Kai Hong   "Beach"
      "Harvesting"
CHINA
  An Xiping   "Camels in the desert 3"
      "MERCEDES"
      "Shave"
  Cao Xiaoguang   "Tribe mothers 1"
      "Tribe mothers 3"
  Chen Mingwei   "Woman in black"
      "Old ferry 11"
  Chen Yali   "Old woman"
      "Years"
  Dai Shengwei   "On the train 8"
      "Debarkation 2"
  He Yunsheng   "C2-Mother's Love"
      "C4-Dragon Boat Race"
  Li Jianshe   "Ferry 3"
      "Woman in black 3"
  Li Ming   "City mirror 1"
      "Old woman"
  Lu Wenguang   "Greediness"
      "Share"
      "Street Shop"
  Quan Lianjun   "Left At Home 2"
  Ren Ciliang   "Fight 9"
      "Tribal school 6"
      "Believer in a rock church 24"
  Tan Shenyan   "Migration"
  Wan Yi   "mudflat aquaculture 14M"
  Wang Huifen   "Farewell"
      "Wall Street Image"
  Wu Chongfeng   "Tribe people 34"
      "work and living 3"
      "Lives 8"
  Xie Ling   "Go to Work"
  Xu Fuyong   "Tribal Kids 3"
  Xu Xiaomei   "Daily"
      "Rolling on"
  Yan Xiaoyue   "Curious"
      "Believer"
  Yang Shenghua   "Hmong Fair 3 BW"
      "Horse hoofs flowers"
  Yu Liansan   "Pick 3"
  Zhang Xiaoqing   "Rail life 6"
  Zhang Yan   "Confession 1"
      "Change palce 26"
CYPRUS
  Michael Iosif   "Pattern"
  Soy Saydam   "End Off The Day"
      "Tales Of Tree"
      "Heaven"
DENMARK
  Suszkiewicz Ole   "Upstairs 5"
      "Evening Red"
ENGLAND
  Jenkin Barbara   "Tension Held"
  Mortimer David   "Jungfrau by Moonlight"
      "The Physician"
  Steward Duncan   "Sea Front walk at High Tide"
      "Ploughing by Shires"
FRANCE
  Bacle Jean Claude   "Cordee au mont blanc"
      "Promenade surveillee"
GERMANY
  Boia Dan Florin   "Innocence "
  Dittus Nicole   "Holy Helena"
      "The last Dance"
  Hochhaus Alexander   "Contemplation"
  Paris Raimund   "Krebs auf Podest"
      "Verbiegen"
  Reibl Klaus   "Visitors"
      "Tomcat"
      "Ana Log"
  Schmidt Barbara   "cement curves"
  Schmidt Kruno   "Beetween the rocks"
  Strehlke Klaus   "Kubus-283"
GREECE
  Baladakis George   "the dance and the saxophonist 84"
      "the generations"
HONG KONG
  Chan H W   "Protect with body_Bw"
      "Pedestrian_M3"
  Choi Lewis K Y   "Getting Dark 2"
      "Returning Home 4"
  Chung Raymond Yik Cheung   "Children 001"
      "Old Teahouse 001"
  Leung Wing Chung Kenneth   "Ballet dancer BW"
  Ming Tam   "Dressage"
      "Shining"
      "Tea house"
  Qiu Yanping   "Twirling"
      "Inseparable"
      "Lost On The Way"
      "Fairyland"
HUNGARY
  Barakonyi Karoly   "Detrital cone"
      "Lords eye"
      "Sunset"
  Gyoni Magdolna   "Mornings humidity and light"
INDIA
  Basak Abhishek   "BEHIND THE WHEEL"
      "BLISSFUL"
      "HANDS OF FREEDOM"
  Mandal Arindam   "WINNER"
  Paul Abani   "GEOMATRY"
      "TRAVELLING"
IRELAND
  Boyle Judy   "dolls house"
      "emily s black hat"
  Conroy Derville   "Daughter of Man"
      "Urban Explorer"
  O Donovan Charlie   "Hanging Garden"
  O Shaughnessy Gabriel   "Abandoned Beauty"
ISRAEL
  Goldin Leonid   "Captivity"
      "Night duty"
      "TEXAS"
      "Visiting Druze"
ITALY
  Bardossi Virgilio   "The Cow"
  Berni Marco   "Symmetry"
  Di Candia Lorenzo   "Tonino"
  Nuti Giovanni   "the grandmother"
LITHUANIA
  Ribokaite Normante   "In da Haus 1"
MACAU
  Cheang Sherman   "Heavy Rain"
  Lau Chung To   "opera man"
      "no one can stop"
      "fisherman lok"
NETHERLANDS
  Halbach Willem   "Marching on"
  Lybaert Daniel   "Drie schapen"
      "Aggression"
      "Isendica in het wit in ZwW"
NORWAY
  Suliman Ali   "Arabian Beauty "
OMAN
  Al Ajmi Nader   "Geometry"
      "tward the castle"
  Alhadhrami Khalid   "Mother care"
PORTUGAL
  Taborda Joao   "The Night Caravan"
      "The Great Cavalcade"
      "Meeting in the Fog"
QATAR
  Al Mushaifri Abdulla   "Tate"
      "Long Way"
      "Take Me Home Bw "
      "Mastering Saaf Bw "
  Elhag Emmad   "Faith"
      "Fencing"
ROMANIA
  Mandru Cantemir Aron   "Into the light"
      "Invisible"
      "To the end"
RUSSIA
  Suloev Alexey   "Cleaning rice102"
SCOTLAND
  Terrance Bill   "Clear so Far"
      "Left in the Dust"
      "Uphill Run"
SERBIA
  Borojevic Nenad   "Follower 3"
      "Lonely 2"
      "Stunned"
  Iglic Edo   "Enough for lunch 1"
      "Silent witness"
  Radojevic Slavoljub   "Gagi Brazilac"
      "Moj auto"
  Vucicevic Vuckovic Branka   "Shadows on the wall"
  Vukicevic Djordje   "Camel caravan 009 BW"
      "M"
SINGAPORE
  Tan Lee Eng   "From the Lotus BW"
      "Workers collecting Salt BW2"
  Teo Chin Leong   "Children Happy Jump BW 4"
      "Farmer and Buffaloes BW"
      "Two Girls Sand Dune BW 1"
  Wee Seng Goh   "glamour"
      "grand lady"
      "energy driven"
SOUTH KOREA
  Jeon Hea Yeon   "boy monks"
  Kim Jang Song   "old man"
  Lee Chun Woo   "An elderly man on a journey"
  Pyo Sok Choung   "money"
  Ryu Shin Woo   "Desert 04"
      "Desert 07"
      "Transmission Line"
SRI LANKA
  Bandara Pandula   "Fishermens Daughters"
      "Living with a Black Panther"
SWITZERLAND
  Albrecht Urs   "Caravane2"
  Stock Klaus   "Always fair play"
      "Arms and legs"
      "Gaswerk BW"
TAIWAN
  Fu Shihhsi   "Fishing"
  Huang Woodpecker   "mono nice dancer"
      "mono flying swan"
      "mono ballet jump"
  Kao Yu Wen Wan   "dancer"
      "painted genius"
      "surrounding by friends"
  Lee Chen Shin   "Prairie gallop"
  Tzeng Chin Fa   "Dreamy ballet"
      "Water Ballet with morning oblique light"
UK
  Andrews Victoria   "Andalusian Stallion"
      "Mother and Calf"
  Ashton Charles   "Hen Night"
USA
  Bui Triet   "Chasing the Cow"
      "Happy Companion"
      "Vietnam Bull Race"
  Johnson Norman   "Crawling"
  Kramer Irene   "Barn Owl in Barn Window"
  Nguyen Duy Tuong   "Children in high land 2"
VIETNAM
  Dao Tho   "DAT MUI"
  Tien Dat Dao   "FRIENDS No 2"
      "THE SILKS OF CANDY "
      "AUTUMN AFTERNOON AT TAY BAC"
      "THE TURNING POINT"
  To Hoang Vu   "Nghe truyen thong"
      "Thu gian"
      "Va luoi"
  Xuan Ta Ngoc   "Works"
 
SECTION D PHOTO TRAVEL - Acceptances
 
TOTAL ACCEPTED
Works Participants States Works Participants States
849 213 47 216 121 39
AUSTRALIA
  Barrien Peter   "Farmer and oxen"
      "Cormorant fisherman revealed"
  Hardcastle Jill   "Southport Fishermen"
  Ioannou Michael   "Ponte Vecchio"
  Nagtzaam Paul   "Roof Top Singapore"
      "Singapore By Night"
  Rushton Helen   "Flying from the Sky"
      "Walk at night"
  Watson Graeme   "The Louvre"
  Yong Robin   "La Serenissima"
AUSTRIA
  Bertok Bela   "One morning in Italy"
BELGIUM
  De Decker Ivo   "horseriding in Landmannalaugar"
      "walking in Kerlingarfjoll"
  Gabriels Sara   "Second class"
  Heusling Jean Pierre   "Gallanish - Hebrides exterieure"
BULGARIA
  Mominski Miroslav   "explosion"
      "ice dance"
      "magical"
      "st haralambos"
CANADA
  Kwan Phillip   "Camel Rider"
CHINA
  An Xiping   "Arteries in deep valley"
      "MISTY PORT1"
      "The night of Junshan"
      "Wind and cloud canyon1"
  Cao Xiaoguang   "Running bulls competition 2"
      "Tribal Amorous Feelings 6"
  Chen Mingwei   "Tribal People 13"
      "Train day"
      "Change place 3"
  Chen Xiaoqing   "Tribal Style 6"
      "Desert Camels"
  Chen Yali   "Tribal people"
      "Huian Women"
      "Hope"
  Dai Shengwei   "On the train 5"
  Guo Mei   "Tribe people 18"
      "Land of Buddha 3"
  Jiang Mingqin   "Tribal children"
      "Fishing"
      "Ask"
  Jin Yonghong   "Flow 1"
  Li Jianshe   "Harvest"
  Li Min   "Tribal portrait 4"
      "Morning Grazing"
  Li Ming   "Sand factory 1"
  Long Fengying   "Omo River Valley45"
      "Omo River Valley50"
  Lu Wenguang   "Tribal men 5"
      "Trading on the Water"
      "Cook 1"
  Qu Liangbin   "Bule town 1"
  Quan Lianjun   "Angling"
  Ren Ciliang   "Centre"
  Tan Shenyan   "Keeping You Warm"
  Wan Yi   "yiantian marine culture 2"
  Wang Huifen   "Tribe makeup"
  Wang Peiyang   "Classic Earth Building"
  Wang Xueya   "Teaching 1"
  Wu Chongfeng   "Hope of tribe"
      "Tulou 3"
      "Huian charm 10"
  Xie Ling   "Work"
      "Harvest"
  Xu Desheng   "Tribal People 26"
      "Pass by 1"
  Xu Xiaomei   "In front of home"
  Xu Zhihong   "Kungfu 5"
  Yan Xiaoyue   "Lunch"
      "Leisure"
  Yang Shenghua   "Beautiful scenery"
      "Night tour of Stilted buildings"
  Yang Yiliang   "Buddhism 3"
      "smoke curing 2"
  Yu Liansan   "Pray the buddha 4"
  Zhang Jinyi   "dharma assembly 1"
  Zhang Xiaoqing   "Tribal Totem 11"
      "Iran's impression 25"
  Zhang Xinmin   "Tribe model 1"
      "Gaze"
  Zhang Yan   "My Home"
CYPRUS
  Hadjipavlou Thanasis   "Be proud"
  Michael Iosif   "Evzones - Presidential Guard"
      "The guard"
  Soy Saydam   "Thunder Blast"
      "Gift Of Manarola"
  Yiallouris George   "THE DRUMMERS"
      "GAVO GREGO BRIDGE "
      "DERVISHES 02 "
DENMARK
  Suszkiewicz Ole   "3 Watches"
      "Carnival Lady"
ENGLAND
  Adamson David   "Dales FarmhouseAt Dusk"
      "Caithness Wind Farm"
FINLAND
  Pohjonen Ilpo   "Tango San Telmo"
GERMANY
  Boia Dan Florin   "Castle on the rock"
      "Dancing in the street"
  Dittus Nicole   "Gondolas 2"
  Hochhaus Alexander   "Mass tourism"
  Paris Raimund   "Abu Dhabi"
      "Cinque Terre"
      "Feuerwolke"
      "Gespiegeltes Vestrahorn"
  Reibl Klaus   "Greece"
      "Burano"
      "La Geria"
  Schmidt Barbara   "Gardens by the Bay 2"
      "Godafoss"
      "Stockholm City"
  Schmidt Kruno   "Cottage an Chapel"
      "The Lighthouse"
      "Three Island"
  Strehlke Klaus   "Pisa-123"
  Walch Michael   "Zisterne"
      "Wuestenritt"
GREECE
  Tsigkas Giorgos   "Meteora view"
HONG KONG
  Chan H W   "Lake Bled_Ljubljana"
  Cheung Koon Nam   "Grand Canyon 10"
  Chung Raymond Yik Cheung   "Dragon Dance 003"
      "The Great Wall 001"
  Leung Wing Chung Kenneth   "An old woman"
      "Impact"
      "Sunrise fishing"
  Ming Tam   "Alone on the road"
      "Checkered house"
      "Dusk work"
      "Sail"
  Qiu Yanping   "Australia Day"
      "Tea House Morning"
      "Twilight"
HUNGARY
  Deri Judit   "Honfleur"
      "Iceland from above"
  Janossy Andras Arpad   "The hug of the promenade"
  Jerszi Gabriella   "Dawn"
      "Pairs"
INDIA
  Basak Abhishek   "BOYS IN MATLA RIVER"
      "FISHING"
  Mandal Arindam   "BADNA FESTIVAL"
      "COBRA HANDLER"
      "PADDY DRYING PROCESS"
IRELAND
  Boyle Judy   "big sister"
  O Shaughnessy Gabriel   "Durbar Holyman"
      "Red Dress"
ISRAEL
  Basha Rabia   "I love DEC"
      "Mosque in Galjulia 2"
  Goldin Leonid   "Come back soon"
      "For the Morning Prayer"
ITALY
  Bardossi Virgilio   "The doll"
  Berni Marco   "Torres del Paine"
      "Lago El Toro"
  Di Candia Lorenzo   "Alba al Belvedere 1"
LITHUANIA
  Ribokaite Normante   "Fishermans path"
      "Morning"
MACAU
  Cheang Sherman   "Farmer And Cow"
NETHERLANDS
  Halbach Willem   "Communicatie"
  Lybaert Daniel   "Isendica na sneeuwstorm"
      "Het grote gat"
      "Krommeweg"
OMAN
  Al Ajmi Nader   "knights"
  Alajmi Ali   "wool yarn"
      "I see you"
POLAND
  Przybyszowska Alicja   "Horse in the city"
PORTUGAL
  Taborda Joao   "The Yellow Woman"
      "The Princess and Camels"
      "The Balloons of Happiness"
QATAR
  Al Mushaifri Abdulla   "Hayder Museum "
      "Visit To Sultan Qaboos Mosque "
      "Queen House "
  Elhag Emmad   "Frames"
      "Friday Morning"
ROMANIA
  Mandru Cantemir Aron   "Dream world"
      "Monumental"
RUSSIA
  Agapov Sergey   "Greenland Fjords"
      "In the vastness of Arctic 1"
      "Fishing village"
      "Survival"
  Suloev Alexey   "Fog in the Grove"
SCOTLAND
  Terrance Bill   "Corbiere"
      "Morning at the Golden Temple"
SERBIA
  Vucicevic Vuckovic Branka   "On the stage"
  Vukicevic Djordje   "Caravan 132 BW"
      "Caravan"
SINGAPORE
  Tan Lee Eng   "Green Fish Net"
      "Phatthalung milky way"
      "Taking a Break"
  Teo Chin Leong   "Blue Fishing Nets 2"
      "Children Happy Jump 2"
      "Colourful Joss Sticks"
      "Fishing Nets in the Wind 1"
  Wee Seng Goh   "stunning skylight"
SLOVENIA
  Bricelj Bogdan   "Church and Mists 3"
  Fabjan Igor   "View to nothingness"
SOUTH KOREA
  Lee Chun Woo   "A train to home"
      "Children of heaven"
      "Dreaming sahara desert"
  Pyo Sok Choung   "go to the home"
SPAIN
  Rodan Nestor   "Extreme Ice Baikal"
SRI LANKA
  Bandara Pandula   "Fishermens"
  De Silva Hiranthi   "Colours of the desert"
      "Generations"
      "Siblings II"
TAIWAN
  Chang Fukai   "Fangyuan Manateelnn12"
  Kao Yu Wen Wan   "the Donga stick fighting"
  Lee Chen Shin   "Homeward"
  Tzeng Chin Fa   "The Buddha light shines Nanjing China"
      "Tug of war with life_low tide shows a tree of life on the sandbar Students playing tug"
TURKEY
  Yurdaun Mete   "The enjoyment of the camel"
UK
  Whitty Chris   "Machu Picchu 9"
USA
  Bui Triet   "Suicide Race"
      "Weave Fishing Nets"
  Nguyen Duy Tuong   "Coming home 4"
      "Le Hoi du bay tai Tu Le 1"
      "Lake Tuyen Lam 9"
VIETNAM
  Nghiem Phu Lam   "Come back time of Fishman"
  Tien Dat Dao   "MORNING ON THE TUYEN LAM LAKE No 2 "
  To Hoang Vu   "Thac Ban Gioc"
      "Cho noi Cai Rang"
  Xuan Ta Ngoc   "Water is coming"
Please wait...